Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ
 
Trafik kazaları ülkemizin en önemli sorunlarından birisini oluşturmaktadır. Alınan tüm trafik tedbirlerine rağmen yol kullanıcılarının trafik kurallarına yeterince uymamaları nedeniyle her yıl binlerce vatandaşımız yaralanmakta, yüzlerce vatandaşımız da maalesef hayatını kaybetmektedir.
 
Yol kullanıcılarının güvenle seyahat etmelerini sağlamak amacıyla, şehir içi ve şehirlerarası yollarda İl Emniyet Müdürlüğü trafik birimlerince etkin ve eksiksiz olarak denetim görevi uygulanmaktadır.
 
Adana İl merkezinde 522876 tescilli araç ve 680471 kayıtlı sürücü belgeli sürücü bulunmakta ve her geçen gün bu sayılar artış göstermektedir.
 
Araç ve sürücü sayısının artışına bağlı olarak denetim hizmetlerinde kullanılan araç ve gereçlerde teknoloji ve zamana bağlı olarak gelişme sağlanması bir zorunluluk haline gelmiştir.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne denetim hizmetlerinin verimli ve modern bir şekilde sağlanması için 6 adet Toyota otomobil, 1 adet Fiat Egea otomobil, 1 adet Ford Connect Courıer kamyonet, 1 adet BMC Kurtarıcı ve 4 adet BMV motosiklet olmak üzere toplam 13 araç tahsis edilmiştir.
 
Denetleme hizmetlerinde kullanılacak bu araçlar İl Emniyet Müdürü Sayın Osman AK’ın katılımları ile hizmete sunulmuştur.
 
İlimizde bulunan yol ağının her noktasında etkin ve sürdürülebilir trafik denetim hizmeti verebilmek için tüm personel çalışmalarına aralıksız devam edecektir.
 
Kurum olarak yapacağımız çalışmalarda daha fazla başarı sağlanmasının temel şartı vatandaşlarımızın kendilerinin ve başkalarının can güvenlikleri için trafik kurallarına azami ölçüde uymalarının sağlanmasıdır.
 
Tüm vatandaşlarımıza trafik kazalarından uzak, huzurlu ve gönüllerince güzelliklerle dolu bir hayat geçirmelerini dileriz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • Kurumsal E-Posta
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER