Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

eski belediye baskani il genel meclisi uyesi

Giriş
KESİNLEŞMİŞ YARGI KARARI ÜZERİNE GÖREVİNE SON VERİLENLER HARİÇ, EN AZ BİR DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI VEYA İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ YAPMIŞ OLANLARA,
 
İkamet edilen yer Polis Sorumluluk Bölgesi ise (İlçeler Dahil) Adana İl Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne, Jandarma ise Adana İl Jandarma Komutanlığına müracaat edilecektir.
 
İSTENİLEN BELGELER:
1.      Emniyet Müdürlüğüne hitaben Dilekçe (Dilekçede; yeni talep veya yenileme olup olmadığı ile silah devir yolu ile edinilecek ise bu durum belirtilecek, devir edenin dilekçesi de müracaat esnasında ibraz edilecek, ayrıca eski belediye başkanı veya eski il genel meclis üyeliği görevinden dolayı taşıma talebinde bulunduğu da belirtilecek).
2.      Nüfus cüzdanının aslı ile müracaat edilecek, fotokopiye gerek yok.
3.      Silah ruhsatı alınmasında psikolojik, nörolojik ve fiziki rahatsızlıklar bakımından sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu, (Numune, Devlet, Çukurova Devlet, Başkent veya Balcalı hastanelerinin birinden)
4.      4 Adet son bir yıl içinde çekilmiş fotoğraf.
5.      Valilik veya kaymakamlıktan alınacak görev belgesi,
6.      İl/ilçe seçim kurulu yazısı. (Saklama süresinin dolması nedeniyle seçim kurulunca
belge verilemeyenlerin de silah ruhsat işlemleri yapılabilecektir.
7.      Yarım Kapaklı Dosya
8.      Yenileme işlemlerinde, taşıma ruhsatı süresi sona ermiş ise Silah Tespit İşlemleri için, Şubeden nakil belgesi alınmak suretiyle silah Şubeye getirilecek.
9.      Bu bende göre taşıma ruhsatı müracaatçılarının müracaatı alındıktan sonra dosya hemen onaya yazılacağından müracaat esnasında harç yatırmaları gerekmektedir. (Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğünde Maliye Veznesi bulunmaktadır.)
10.  Daha önce Pasaport veya Trafik Şubede parmak izi vermiş olanlar, ellerinde parmak izi formu var ise fotokopisini ibraz edecekler, yok ise hangi belge için parmak izi verilmiş ise o belgeyi fotokopisi ile birlikte ibraz edecekler
11.  Müracaat esnasında evrakların aslı ibraz edilecek, fotokopi olarak ibraz edilmesi gereken evraklar ya noterden tasdikli olacak, ya da asılları ve fotokopileri birlikte müracaata gelinecek, tasdik işleminden sonra asılları iade edilecek.
12.  İşlemler tamamlanıp ruhsat almaya gelirken, 1000 TL.’nin üzerinde vadesi geçmiş vergi borcunuzun olmadığına dair vergi dairesi yazısı getirmeniz gerekmektedir.
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • Kurumsal E-Posta
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER