Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

kamu gorevlisi tasima ruhsati sahiplerine uyarilar

Giriş
 
KAMU GÖREVLİSİ TAŞIMA RUHSATI SAHİPLERİNE UYARILAR:
1.    Ruhsatınız verildiği tarihten itibaren "GÖREVİNİZİN DEVAMI SÜRESİNCE" geçerli olacaktır.
2.    Görevinizin sona ermesi ve ruhsat veriliş sebebinin ortadan kalkması halinde (6136 Sayılı Kanun'un değişik 6. maddesinin 1.fıkrası 2. cümlesinde belirtilen yükümlülüğü) (6) ay içinde ruhsatı veren makama bildirmekle yükümlüsünüz, Aksine hareket edenlere bir daha silah ruhsatı verilmez.
3.    Ruhsatlı silahınızı geçici de olsa bir başkasına vermemelisiniz.
4.    Silahı MKE Kurumundan satın aldığınız tarihten itibaren (60) gün içinde, ruhsat almak üzere, ilgili makama müracaat etmelisiniz, ruhsat işlemlerini tamamlamadığınız takdirde hakkınızda adli işlem yapılır.
5.    6136 Sayılı Kanun'un Ek-1'nci maddesinde belirtilen; Duruşmalarda, mahkeme salonlarında, hastanelerin psikiyatri bölümlerinde, akıl hastanelerinde, ceza ve tutukevleri ile her türlü ıslah ve infaz kurumlarında veya bunların eklentilerinde, öğrenci yurtlarında, eğitim ve öğretim kurumlarında, siyasi parti toplantılarında, toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde, sendikalarda, derneklerde ve bunların toplantı ve kongrelerinde, spor karşılaşma veya yarışmaların yapıldığı yerlerde, grev ve lokavt yapılan iş yerlerinde, TBMM ana binaları ile Meclis başkanlığınca belirlenen yerlerde, silah taşımamalısınız, aksi halde ruhsatınız iptal edilerek bulundurma ruhsatına çevrilir.
6.    Düğünlerde, maçlarda ve bayramlarda sevincinizi belirtmek için silahınızla kesinlikle havaya veya rastgele atış yapmamalısınız. Tespiti halinde hakkınızda adli işlem yapılır ve ruhsatınız iptal edilir.
 
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • Kurumsal E-Posta
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER