Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Şanlı Tarihimiz 2 Projesi
28.04.2015  

  Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliğince sosyal ve kültürel alanda yapılan faaliyetler ile terör örgütlerinin eleman temini ve suç oluşumunun önüne geçilerek risk grubunda yer alan çocuk ve gençlerimizin korunması, ortak kültür ve tarihimizi tanıtabilmek amacıyla 40 gencimize yönelik olarak  Şanlı Tarihimiz 2 isimli proje uygulamaya konulmuştur.

 

  Proje ile gençlerimizin suça sürüklenmelerinin önlenmesi ve ülkemizi tanıyarak sahiplenmesi amacıyla, 40 kişilik bir grup ile 14-18 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul, Çanakkale, Bursa, Afyon illerini kapsayan bir dizi ziyaret gerçekleştirilmiştir.

 

   Ziyaretler kapsamında, gençlerimiz ile birlikte 15 Nisan 2015 günü İstanbul ilinde rehber eşliğinde ülkemizin ortak kültürel ve tarihi zenginliklerimizin yerinde görülmesi amacıyla Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Cami, Yerebatan sarnıcı ve Topkapı Sarayı gezileri yapılmış ve tekne turu ile İstanbul Boğazı gezisi yapılmıştır.

 

 16 Nisan 2015 günü gençlerimizin ülkemizin ortak tarihini tanıyabilmeleri amacıyla Çanakkale/Gelibolu ilçesinde rehber eşliğinde 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ile Alçıtepe köyündeki Çanakkale Şehitliği Müzesi ve Çanakkale Abidesi,  Sargı Yeri Hastanesi, Seyit Onbaşı Anıtı ve Topçu Tabyaları gezilmiştir.

 

   17 Nisan 2015 günü Bursa ilimizde Ulu Cami, Yeşil Türbe, Bursa Kalesi gezilmiştir. Ayrıca Afyon ilimizde Büyük Taarruzun başlangıç noktası ve Sakarya Meydan Muharebesinde en önemli tepelerden biri olan Kocatepe ve Türklerin Viyana Kuşatmasından beri ilk kez taarruza geçtiği 1100 Rakımlı Dua Tepe Zafer Anıtı gezilmiştir.

 

  18 Nisan 2015 günü Ceyhan’a gelinerek gençlerimiz ailelerine teslim edilmiş,  geziye katılan gençler böyle bir etkinlikte yer almalarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirmişlerdir.

 

 Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve Polis Halk ilişkilerinin geliştirilmesi adına sosyal sorumluluk projelerimiz yapılmaya devam edilmektedir.

 

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • KGYS
  • BİMER