Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

YUMURTALIK

:

devam eden projeler

Yumurtalık İlçe Emniyet Amirliği
 
 
 
"TDP İle Sinema Günleri" Projesi
  tdp logo.png film-logo2.jpgtdp logo.png 
 
           İlçemizde yaşayan farklı kültürdeki öğrencilerin birbirleri ile tanışıp konuşarak ön yargıların kırılmasına katkı sağlamak amacıyla, ilçemizde bulunan okullarda eğitim gören 100 öğrencinin 2014 yılı içerisinde sinema gezisine götürülmesi projesi uygulanmaya devam etmektedir.
 

 

 

"Keşke Polis Olsam" Projesi

keşke pols olsam.jpg 

          İlçemizdeki Anasınıfı ve ilkokul çocuklarına Polis Merkezimizi gezdirerek polislik mesleğini sevdirmek, sorumluluk bilincini aşılayarak çevresine karşı duyarlı bir birey olmaları ve zararlı alışkanlıklar ile trafik kuralları hususlarında eğitimleri sağlamak, ayrıca suç ve suçlulardan uzak tutmayı amaçlayarak çocuklarımıza TDP  Çocuk Polis Kimliği dağıtılacak olan uygulamamız 2014 yılı içerisinde uygulanmaya devam etmlektedir. 

 

"Güvenli Bir Yaşam İçin Beş Dakika" Projesi

 dolandırıcılık teknolojik.jpg

         Vatandaşlarımızın günlük hayatlarında özellikle gelişen teknolojik araçlar kullanılarak mağdur duruma düşmektedir. Bu yüzden, Toplum Destekli Polislik uygulamaları bakımından görevlilerimizce, vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme çalışmalarının yapılmasını, vatandaşlarımızın bilinçli birer birey olmalarını, hemde maruz kalabilecekleri suçların katkı sağlamayı amçlayan projemiz 2014 yılı içerisinde uygulanmaya devam etmetktedir 

 

"Hoşgörünün Olduğu Yerde, Şiddet Olmaz" ProjesiAileIciSiddetleMucadele1.jpg

          İlçemizde Yaşayan Halkımızın Aile İçi Şiddet konusunda bilinçlenerek Aile İçi Şiddet olaylarının azaltılmasını sağlamak ve polis halk ilişkisini ileri noktalara ulaşmasını amaçlayan projemiz 2014 yılı içerisinde uygulanmaya devam etmektedir.

 
 

"Bağımlı Olmayın, Yaşam Kalitenizi Yükseltin" Projesi

 madde bağımlı2.png

          Gençlerin uyuşturucuya olan eğiliminin önünü almak, gençlerin ruhsal ve vücut sağlığına önemli bir katkıda bulunmak amacı ile seminerler yapılması amaçlanan projemiz 2014 yılı içerisinde uygulanmaya devam etmektedir.

 

"Denizi Kirletmek Geleceğini Kirletmektir" Projesi

 

dnizlere çöp atma 001.jpg
          Çukurova Üniversitesi Yumurtalık Meslek Yüksek Okulu Sualtı Teknolojisi Programı öğretim görevlileri ve öğrencileri, İlçe Emniyet Amirliğimiz personeli ve Yumurtalık Belediyesinin desteği ve katkılarıyla denizlerimizi temizleyerek vatandaşlarımızı bilinçlendirmeyi amaçlayan projemiz 2014 yılı içerisinde devam etmektedir. 
 
 
"Kartopu2" Projesi
kartopu2.jpg
         
          İlçemiz ılıman ve sıcak bir iklime sahip olduğundan dolayı kar görmeyen çocuklarımızın sayısı hayli fazladır. Bu nedenle hem çocuklarımızı karla tanıştırmak, hemde bunu yaparken duygu ve düşüncelerini olumlu yönde geliştirici mesajlar vermek, onların sosyal yönlerini geliştirmek, 06-15 yaş arası çocuklarımıza ve gençlerimize aileleri ile diyalog ortamları oluşturulması, oluşturulan diyalog ortamları ile suç ve suç örgütlerinin ortamlarından uzak tutulması, bir nebze olsun derslerinin streslerinden uzaklaştırarak ve tabiat ile baş başa bırakarak doğal güzelliklerimizi onlara tanıtabilmek ve polisi sevdirebilmek amaçlı projemiz 2014 yılı içerisinde  uygulanmaya devam etmektedir.

 

 Yardımlaşalım Mutlu Olalım" Projesi

 

           İlçemizde eğitim gören maddi durumu iyi olmayan başarılı öğrencilere kılık kıyafet yardımı yaparak hem başarılı öğrencileri ödüllendirip hemde yardımlaşma duygusunun öğrencilere aşılanmasını sağlamak ve polis halk ilişkisini ileri noktalara ulaşmasına katkı sağlanması amaçlanan projemiz 2014 yılı içerisinde uygulanmaya devam etmektedir. 

 • Kurumsal E-Posta
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • KGYS
 • BİMER
 • İçişleri Bakanlığı
 • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
 • Polis Radyosu